Ekonomi

Borsa İstanbul’da 6 hisse güne temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda 6 hissenin güne tedbirlerle başlayacağı açıklandı.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca uygulamaya konulan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EGPRO, SEÇKİNLER, PRZMAVe SANFMHisse senetleri bugünkü seans başından 1 Aralık 2023 seans sonuna kadar açığa satış veya kredili işlemlere bahis yapılamaz.

BAĞLANTI Hisseleri bugünden itibaren bir ay süreyle komuta paketi tedbiri kapsamında işlem görecek. Emir paketi tedbiri, “piyasa emrinin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptali, emir miktarının azaltılması ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması”nı içermektedir.

LINK hissesi üzerinde halihazırda uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri, sipariş paketi tedbirleri süresince devam edecek.

YAPRAK Paylarına 02/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. Halihazırda ilgili pay üzerinde uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbiri süresince devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu