Haber

Edirne’den kısa kısa

TBMM Bayan Erkek Fırsat Eşitliği Kurulu (KEFEK) Lideri ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Bayan Erkek Fırsat Eşitliği Kurulu, UN Women ve İsveç Büyükelçiliği iş birliğinde Sapanca’da düzenlenen “Kadınların siyasete ve karar alma süreçlerine katılımının güçlenmesi” bahisli toplantıya katıldı.

KEFEK Lideri Aksal, toplantıda yaptığı konuşmada, bayanların ekonomik olarak güçlenmesi ve karar alma düzeneklerinde daha fazla yer almasının, bayana yönelik şiddetle uğraşta kıymetli bir basamak olduğunu belirtti.

Kadınlara siyasal hayatta fırsat eşitliği sağlanmasının demokrasi, insan hakları ve kalkınma sorunu olduğunu aktaran Aksal, “Bu hep birlikte adım atmamız gereken partiler üstü bir konudur. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim vurguladığı gibi milletimizin tamamını kuşatan bir seferberlik ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Aksal, bayana yönelik şiddetin önlenmesi için çalışmaların kararlılıkla sürdüğünü vurguladı.

Kaymakam Kaya’nın köy ziyaretleri

Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya, ilçeye bağlı Yağcılı köyünü ziyaret etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, köyde incelemelerde bulunan Kaya, köy muhtarından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vatandaşlarla bir araya gelen Kaya, sorun ve talepleri dinledi.

Kaymakam Kaya’ya ziyaretinde kurum müdürleri de eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu