Haber

Erdoğan depremzede vatandaşlara seslendi: Ekim-Kasım aylarında sizleri yeni evlerinize kavuşturacağız

Türkiye, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlere kilitlenmişken, seçimde yarışacak iki adaydan biri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı düzenli paylaşımlara bir yenisini ekledi.

“KUTUNUN İÇİNDE GÖSTERİLEN İSTEĞİNİZİN BAŞIMIZDA YERİ VAR”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ağır yıkıma uğradığı 10 ilde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “6 Şubat’ta yaşanan büyük felaketin ardından sandık başına giden deprem bölgesindeki tüm kardeşlerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. , siyasi görüşlerinden bağımsız olarak, demokratik yollarla tercihlerini gösterdiler.Bizim görevimiz, hiçbir ayrım gözetmeksizin sizlere sevgiyle hizmet etmektir ve bunu 21 yıldır yapıyoruz.

“İNTİKAM VE NEFRETİN HAREKETİNİ REDDEDERİZ”

Açık çevrelerin, yaralı insanlarımıza sırf bekledikleri sonuç çıkmadı diye yürüttükleri kin ve nefret öfkesini reddediyoruz. Hamdolsun devlet ve milletle el ele vererek yaralarımızı sarıyoruz. Sarsılan illerimizde 910 bini aşkın çadır ve 117 bin konteynerin kurulumunu tamamladık, 13 bine yakın işyerini faaliyete geçirdik. Bugüne kadar 175.000 adet bağımsız bölümün yapım sürecini başlattık.

“KALBİNİZİ TAZE TUTUN, LÜTFEN ÜZÜLMEYİN”

Hatay Defne Devlet Hastanemizi 57 gün içerisinde hizmetinize sunduk. İnşallah önümüzdeki ekim-kasım aylarında sizleri yeni evlerinize götürmeye başlayacağız. 319 bini ilk yıl olmak üzere toplam 650 bin afet evi yapacağız. Kalbinizi açık tutun, lütfen üzülmeyin, asla karamsar olmayın. Şehirlerinizi korumaya ve dört elinizle hayatı kucaklamaya devam edin. Seninleyiz. Allah’ın izniyle sizi asla yalnız bırakmayacağız, muhtaç da etmeyeceğiz.”

bozyaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu