Ekonomi

Erdoğan’dan seçim sonrası ekonomi mesajı: ‘Bu adımı Putin ile atacağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim zaferinin ardından Külliye’de 300 binden fazla vatandaşa hitap etti.

Erdoğan’ın konuşmasında ekonomi konuları öne çıktı. erdoğan “Güçlü bir ekonomi yönetimini bu iki kavram üzerine inşa edeceğiz. Finansal yönetim, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz”açıklama yaptı

Önceliklerinin sarsıntı bölgesi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, bölgedeki yaraları sarmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

erdoğan 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak, yıkılan şehirlerimizi restore etmek ve insanlarımızı hayata bağlamak önceliklerimizin başında olmaya devam edecek.”söz konusu.

“ENFLASYON DÜŞECEK”

Enflasyonun neden olduğu fiyat artışlarıyla mücadele edildiğini vurgulayan Erdoğan, enflasyonun en acil sorunlardan biri olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Enflasyonun yol açtığı fiyat artışlarının yarattığı sıkıntıların giderilmesi ve refah kayıplarının giderilmesi en acil konu. Evet faiz yüzde 8,5’a düşürüldü, göreceksiniz enflasyon da düşecek. ‘Güven ve istikrar’ gelecek buna devam et.”dedi.

“TARIMSAL GİRDİ FİYATLARI DÜŞECEK”

Savunma sanayinde marka fiyatının artacağına işaret eden Erdoğan, tarımsal girdi fiyatlarının da düşeceğini söyledi.Diğer branşlardaki yükseliş ivmesinin yeni dönemde de devam edeceğini vurguladı.

“KİMSE SAHİP OLMADI”

Cumhurbaşkanı konuşmasında sosyal yardımların yaygınlaşacağı mesajını da verdi. erdoğan Sosyal yardım ve destek sistemimizi, milletimizin tek bir ferdinin bile sahipsiz hissetmeyeceği bir düzeye gelinceye kadar geliştirmeye devam edeceğiz.”söz konusu.

“BU ADIMI ONLARLA ATACAĞIZ”

Sağlıkta dünyanın örnek aldığı altyapı ve sigorta sistemini daha da ileriye taşıyacağını belirten Erdoğan, “Şehir hastanelerimizi artıracağız. Kalkınmanın temel altyapısı olan ulaşım ve enerji yatırımlarını küresel boyuta taşıyarak Türkiye’nin konumunu daha da güçlendireceğiz. Sayın Putin tebrik mesajında ​​Türkiye’nin yani Trakya’nın bölge olması gerektiğini yineledi. Bu adımı onlarla birlikte atacağız. Trakya merkez olacak”konuştu

KAYNAK: NTV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu