Ekonomi

İstanbul Ticaret Üniversitesi uluslararası öğrencilere yönelik mektup kampanyası düzenliyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla uluslararası öğrencilere yönelik mektup kampanyası düzenliyor.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, üniversitede okuyan öğrenciler yazacakları mektuplarla ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkileri kendi perspektiflerinden yorumlayacaklar.

Üniversitenin hazırladığı kampanyada yazılacak mektuplar 2024 yılında açılıp kitaplaştırılacak ve TBMM’nin kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan’da düzenlenecek programla kamuoyunun bilgisine sunulacak. .

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Abdulhamit Avşar, uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye ilgisini artırmak ve bu ilgiyi Türk kamuoyuna yansıtmak amacıyla böyle bir kampanya düzenlediklerini belirtti.

Avşar, mektup kampanyasıyla uluslararası öğrencilere kendi ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik bir perspektif sunmayı hedeflediklerini kaydetti.

Üniversitede öğrenim gören uluslararası öğrenciler, yazdıkları mektupları 31 Aralık 2023 tarihine kadar posta yoluyla İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğü’ne gönderecek.

Öğrenciler yazacakları mektuplarda kendi ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkileri kendi bakış açıları ve bakış açıları doğrultusunda yorumlayacak, bu ilişkilerin Türkiye’nin ikinci yüzyılında daha iyi bir noktaya getirilmesi konusundaki görüşlerini ve bu konuda Türkiye’den beklentilerini aktaracaklardır. saygınlık. Öğrenciler mektuplarını ana dillerinin yanı sıra Türkçe de yazacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu