Haber

İstanbul ve Bitlis’te PKK/KCK operasyonu: 3 şüpheli tutuklandı

İstanbul merkezli iki ilde terör örgütü PKK/KCK’ye yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucunda PKK/KCK terör örgütünün KCK/TDÖ siyasi alan yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle 27 Ekim’de gözaltına alınan 7 şüpheli, sevk edildi. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifade işlemleri tamamlandı, bunlardan biri de HEDEP yöneticisi Emrullah Ş. Nöbetçi hakimlikçe toplam 3 şüpheli tutuklandı. Şüphelilerden 3’ü serbest bırakılırken, 1 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı uygulandı.

Etkinlik

Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ve Yardımlaşma Derneği’nin faaliyetlerinde aktif faaliyetlerini sürdürdüğü belirlenen 8 şüpheliye yönelik 27 Ekim’de İstanbul ve Bitlis’te eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Sahte pasaport ve belgeler hazırlayarak terör suçlularının yurt dışına götürülmesi sürecini organize ettiği belirlenen şüphelilerden 7’si bu operasyonda yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda ruhsatsız silah, 2 dergi, yasaklı yayınlar, örgütsel belgeler ve dijital materyaller ele geçirildi.

haberbalcova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu