Haber

İstanbul’da PKK’ya operasyon: 4 gözaltı

Yakalanan örgüt üyelerinin Suriye’deki PKK/KCK-PYD/YPG yetkilileriyle temas halinde oldukları, örgüt mensuplarının metropollerde hareket arayışları sırasında barınma ve saklanmalarına yardımcı oldukları, kişilere para aktarılmasında aracılık yaptıkları belirlendi. Avrupa’daki örgüt üyelerine bağlı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğü tarafından bölücü terör örgütü PKK’nın deşifre edilmesi ve faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla yeni bir çalışma yapıldı.

POLİS’İN TOPLADIĞI AKILLI BİLGİLER SAVCILIK’I DEVREYE ALDI

Emniyet ve istihbarat birimlerinin elde ettiği istihbarat bilgileri ışığında savcılık tarafından başlatılan soruşturmada, Suriye’deki PKK/KCK-PYD/YPG yetkilileriyle temas halinde olan Avrupa’daki PKK/KCK üyeleri, örgüt üyelerine yardım ve yataklık etti. örgütün metropollerdeki hareket arayışları kapsamında sığınmak ve saklanmak. Örgütle irtibat halinde olan, örgüt üyelerine para transferine aracılık ederek ‘hawala ticareti’ yapan, örgüt üyelerinin yasa dışı yollardan Avrupa’ya geçmesine yardım eden şüphelilerin kimlikleri belirlendi. Teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin yakalanması için düğmeye basıldı.

ÖZEL HAREKAT EKİPLERİYLE BASKIN

Özel harekat ekiplerinin birçok adreste gerçekleştirdiği operasyonda 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda dijital materyaller ve yasaklı yayınlar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere TEM Şubesi’ne getirildi. Şüphelilerin emniyetteki sorgu süreçlerinin devam ettiği, ilerleyen süreçte adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

atkaracalar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu