Haber

Kendisini enkazdan çıkaran ekiple görüştü, kaybettiği oğlunu anlatırken ağladı.

HATAY’da meydana gelen depremin 36. saatinde orman yangınlarına müdahale amacıyla kurulan Orman Kurtarma Ekibi (ORKUT) tarafından enkazdan çıkarılan Ümmühan Kalkan (88), kurtaran grupla görüşmeye geldi. o. Kalkan, enkazdan çıkarıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden oğlu Yılmaz Kalkan ile enkaz altında yaptığı sohbetleri anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Hatay’da 4 katlı apartmanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan Ümmühan Kalkan, 36. saatte ORKUT tarafından kurtarıldı. Enkazdan sağ kurtulan Kalkan, “Çocuklarım, çocuklarım” diyerek ORKUT grubuna sarılarak gözyaşı döktü. Kalkan’ın mühendis oğlu Yılmaz Kalkan da enkazdan yaralı olarak çıkarıldı. Yılmaz Kalkan, hastanede yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Ümmühan Kalkan’ın torunu ve gelininin cansız bedenleri aynı enkazdan çıkarılırken, diğer 2 torun da sağ olarak kurtarıldı.

Hatay’da enkaz altında kalan 19 kişiyi kurtaran Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş ve ekibi, tedavilerinin ardından Ümmühan Kalkan’ı ziyaret etti. Kendisini kurtaran gruba kucak açan Kalkan, enkazda yaşadıklarını anlattı. Apartmanın çökmesi sonucu 2 koltuğun ortasına düştüğünü söyleyen Kalkan, yakınlarda hayatını kaybeden oğlunun çoraplarını bulduğunu ve giydiğini söyledi. Oğluyla moloz altında konuştuklarını ve ağladıklarını belirten Kalkan, “Yılmaz peçete istedi, ayaklarını sildi, yanımda oturuyordu” dedi.

Anamur Orman İşletme Müdürü Gübeş, “Kalbi ve tansiyonu olan teyzemizin yaralanmayıp sağ çıkması tarif edilemez, ağlamaklı bir sevinçti. Yengemin de bizi kucaklaması tarif edilemez bir duyguydu. Sonrası tarifsiz bir duyguydu. Oğlunu dışarı çıkardık, teyze konuştu, nasıl olduğunu sordular, hastanede öldü” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu