Haber

Yüzücülerimizden Büyük Başarı

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) yüzücüleri, Bulgaristan’da düzenlenen turnuvada büyük başarıya imza attı.

12-14 Mayıs 2023 tarihlerinde Bulgaristan’ın Sandanski kentinde düzenlenen “Spartac Yüzme Turnuvası Yedinci Yüzme Turnuvası”nda 29 kulüp ve 680 sporcu mücadele ederken, Çorlu’yu başarıyla temsil eden ÇBSK Yüzme Grubu 12 altın, 13 gümüş ve 11 bronz madalya kazandı. Turnuvada madalya 3. oldu.

Turnuvada özel ödüllerin sahibi ÇBSK yüzücülerinden 9 yaşındaki Toprak Bahar ve 12 yaşındaki Eren Özden oldu.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun hizmete girmesiyle yüzme alanında değerli başarılara imza atan yüzücülerimizi ve antrenörlerini kutluyorum. Birçok spor dalında olduğu gibi yüzmeye de yaptığımız yatırımların karşılığını almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Avrupa Spor Şehri ünvanına sahip Çorlu’da spora ve sporcuya yatırımlarımıza devam edeceğiz. Tüm sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bize güvenen ve her koşulda çocuklarını bize emanet eden değerli velilerimize de ayrıca teşekkür ederim. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde sporcular yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu