Haber

İnternet haber sitelerinde yeni dönem! Basın İlan Kurumu ilanları artık yayınlanabilir

Gazete ve dergilere ilişkin hükümleri içeren Basın İlan Kurumu (BİK) Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasını öngören kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik değişikliği ile internet haber sitelerinin 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren BİK ile ilgili resmi duyuru ve reklam yayınlaması beklenmektedir.

NE OLDU?

BİK’ten yapılan açıklamaya göre, Genel Kurul, süreli yayın kapsamına giren internet haber sitelerinin 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren resmi ilan ve reklam yayınlamasına ilişkin yönetmeliği görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağrıldı.

ÇOK FAZLA GÖRÜŞ ALINDI

BİK, resmi ilan ve reklamların yayınlanacağı mecralar arasında internet haber sitelerinin, gazetelerin, internet haber sitelerinin, meslek kuruluşlarının, akademisyenlerin yer almasına yönelik kanun değişiklik teklifi hazırlıklarının sürdüğü Eylül 2021’den bu yana yönetmelik taslağı üzerinde çalışıyor. , bilişim ve yazılım. Uzmanlar da dahil olmak üzere birçok farklı departmanla röportaj yapıldı.

BELİRLENECEK FİYAT TAKVİMİ

İnternet haber sitelerini de kapsayacak şekilde genişletilen Resmi İlan Fiyat Tarifesi’ne BİK Genel Kurulu da karar verecek.

haberarsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu