Haber

İYİ Partili Türkoğlu paylaştı: TİP Milletvekili Can Atalay’ın cezaevinden ilk fotoğrafı

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, geçtiğimiz günlerde Silivri Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Türkiye Personel Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay’ı ziyaret etti. Türkoğlu, bugün Atalay ziyaretinde çekilen fotoğrafı paylaştı.

CEZAEVİNDEN ‘BOĞAZ MANZARALI’ FOTOĞRAF

Selçuk Türkoğlu, paylaşımında, “Nisan 2022’den bu yana Marmara (Silivri) Cezaevi’nde yatmakta olan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay ile yaptığı ziyaret sonrasında “önce adalet!” dedi. Toplantı odasının duvarında Boğaz manzaralı resim önünde. Poz verdik. Cezaevi yönetiminden çekmesini istediğimiz fotoğraf nihayet elimize ulaştı. “Bu fotoğrafın Atalay’ın cezaevindeki ilk ve tek fotoğrafı olması hem kendisi hem de bizim için çok şaşırtıcıydı…” dedi.

GEZİ DAVASINDAN 18 YIL HAPİS CEZASINI ALDI

Seyahat davasındaki beraat kararının bozulmasının ardından davanın 25 Nisan 2022’de yeniden görülen karar duruşmasında avukat Can Atalay tutuklanarak 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 28. Genel Seçimde Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay’ın avukatları, Atalay’ın tahliyesi için Yargıtay’a başvurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu