Haber

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG Intercity, İstanbul Park Pisti’nde test edildi

? Yerli otomobil Togg, Intercity İstanbul Park Pisti’ne gitti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Formula 1 yarışlarının en heyecanlı anlarının yaşandığı start-finiş seviyesinde yerli otomobille sürdü. Yazıcı, ‘Togg’ aslında çok iyi performans gösteriyor. 100 kilometreye 7 saniyede ulaşmayı başardık.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Intercity İstanbul Park Pisti’nde 34 TB 0934 plakalı TOGG aracını sürdü. Başkan Yazıcı’ya Intercity Yönetim Kurulu Lideri Vural Ak eşlik etti.

‘TOGG’UN PERFORMANSI ÇOK İYİ’

Başkan Yazıcı, ‘Tuzla Belediyemizin artık TOGG aracı var. Akıllı cihazımızın donanım ve yazılımını kontrol ettik. Biz de performans analizi yapmak için Tuzla’nın sonunda bulunan İstanbul Park’ta denemeye karar verdik. Aracımızın donanımı içindeki yazılımla birlikte nasıl çalıştığını görmek istedik. Aslına bakarsanız Togg’un performansı çok iyi. 100 kilometreye 7 saniyede ulaşmayı başardık. Özellikle bir alandaki askıya alma testlerine kesinlikle baktık. Virajlarda dönüşlerine baktık. Araç gerçekten bizden 10 üzerinden 10 alınabilir. Bir SUV modeli için mükemmel özelliklere sahiptir. Ucuz ve umarım performansıyla herkese büyük bir sürüş keyfi yaşatır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese, orada görev yapan tüm bilim adamlarına, mühendislere ve yatırımcılara teşekkür ediyoruz. Ülkemize hayırlı olsun’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu